EFD Haftanın Sitesi: “Taze Baba” (@tazebaba_) by @yicit

Yiğit dostumuz mummy blogger’lardan sonra daddy blogger olayını başlatmış oldu:)

 

 

 LOGO-1

 

 

“BİR KIZ BABASINDAN EVLADİYELİK İNCİLER”

 

Eylül 2014

TAZEBABA.COM
YAYIN HAYATINA BAŞLADI

Türkiye’nin en eski ve en popüler bloglarından biri olan yicit.com ‘dan tanıdığımız Yiğit Kalafatoğlu, yepyeni ve sıradışı bir blog ile sahalara geri döndü.

Henüz 2 aylık bir baba iken, yaşadıklarından ve yaşayacağını düşündüğü durumlardan yola çıkan Yiğit, bunları kaleme almaya niyetlendi ve  tazebaba.com hayat buldu.

Ebevyn temalı bir çok blogdan farklı olarak, Türkiye’de ilk defa bir erkeğin evlilikle başlayan ve çocuk sahibi olması ile devam eden “olgunlaşma” evresine parmak basan tazebaba.com, bir babanın korkuları, kaygıları, başarısızlıkları ile birlikte, hayatın bu evresinin erkek üzerinde oluşturduğu her türlü baskıya dokunmayı hedefliyor.

Baba olmayı öğrenme sürecindeki bir erkeğin duyguları, dış görünümü, kişisel becerileri, eğitimi, kariyeri, sosyal ilişkileri, aile bağları, arkadaşları, hobileri, kaçamakları, hatta alışveriş alışkanlıklarına varana kadar bir çok alanda verdiği savaşı eğlenceli bir dille takip etmek isterseniz, tazebaba.com sizi bekliyor.

http://www.tazebaba.com

Yiğit Kalafatoğlu

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nde Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü yan dalı ile birlikte tamamlayan Yiğit Kalafatoğlu, 2010 yılında “Elektronik Ortamda İtibar Yönetimi” konulu tezi ile Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden mezun oldu. 2012 itibariyle; akademik kariyerine BİLGİ Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde, İletişim Bilimleri Doktora Programı’nda devam etmekte.

Kalafatoğlu, 2006 yılından beri çeşitli interaktif ajanslarda stratejist ve proje yöneticisi olarak görev yaptı ve bu süre boyunca yerli ve yabancı bir çok marka ile tanışma fırsatı buldu. Reklamcılık ve kitle iletişimi ile ilgili fikirlerini paylaşmak için 2005 yılında açtığı kişisel blogu yicit.com ile 2009 yılı Blog Ödülleri yarışmasında kişisel bloglar kategorisi birincisi seçildi.

2009 yılında, Türkiye’nin yeni medya alanındaki ilk ajanslarından olan Utopic Farm’ın kuruluşunda yer alan Yiğit Kalafatoğlu, bu tarihten beri Utopic Farm’da yöneticilik yapmakta.

Profesyonel hayatın yanı sıra; 2010 yılından beri kurucuları arasında yer aldığı Kadir Has Üniversitesi – Sosyal Medya Akademisi’ni yöneten Yiğit Kalafatoğlu, bugüne kadar 300’den fazla dijital pazarlama profeyonelinin sektöre kazandırılmasında etkin rol üstlendi. Kalaftoğlu bugün halen, Kadir Has Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi (MBA) programlarında yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çeşitli dersler vermektedir.

 

 

Önerilerinizi alalım:

Ha bir de EFD’ye katkıda bulunmak isterseniz:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.