EFD Haftanın siteleri: Yenidenbaslat.org ve @HTTPSKullan by @altbilisim #yenidenbaslat

reset the net

https://yenidenbaslat.org/

Arkadaşlarını da haberdar et. Mahremiyet Paketini Paylaş

Güvende olabilmek için özgür yazılımlar kullanın ve güvenli/özgür yazılımlar kullanan servisleri tercih edin.Şifreleme araçlarını mümkün olduğunca günlük hayatınıza entegre etmeye çalışın.

Müşteri ya da topluluğunuzla olan iletişiminizi PGP gibi şifreleme araçlarıile kurun. SSL kullanın ve müşterilerinizi/topluluğunuzu şifreleme araçları ile ilgili bilgilendirin.

Kullanıcılarınız ile kurduğunuz iletişimin gizliliği anayasal bir haktır. Bu gizliliği sağlamak için mutlaka SSL kullanın. Kullanıcılarınıza ait bilgileri satmayın ve izin aldığınızın dışında amaçlar için kullanmayın.

https://www.httpskullan.org/

HTTPS Tercih Edin

Internet üzerinde içerik ve hizmet sunan sitelerde yazdığınız yorumları, okuduğunuz haberleri, izlediğiniz videoları, gezdiğiniz foto galerileri, paylaştığınız içerikleri, arkadaşlarınıza gönderdiğiniz mesajları güvenli bağlantılar kullanarak gerçekleştirmeyi tercih edin.

Güvenli bağlantı (https) kullandığınızda bu sitelere gönderdiğiniz ve aldığınız bilgiler şifrelenirler. Böylece istenmeyen, kem gözlerden korunurlar. Trafiğinizin geçtiği ağlarda, yani işyeri, okul, devlet dairesi, internet kafe ve nihayetinde Internet Erişim Sağlayıcınız kiminle konuştuğunuzu görebilse de ne konuştuğunuzu göremezler.

Böylece sizin ve sevdiklerinizin mahremiyeti için üstünüze düşen görevlerden birini yapmış olursunuz.

Enhanced by Zemanta

Önerilerinizi alalım:

Ha bir de EFD’ye katkıda bulunmak isterseniz:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: