A. Kaan Göksal’dan ilk yazı: D.R.I. konserinden…

İlk konser kritiğim olduğu için şimdiden hatalarım affola…

14 Mart 2011 Pazartesi, Mekan Old School Rock Bar. İstanbul metal kitlesinin bence yeni favori mekanı. Özellikle düzenledikleri konserlerle ve tabi ki getirdikleri grupların hep underground ve kült olmasıyla.

2010?da keşfettiğim mekan geniş, ferah. Kışın üşürsünüz yazın serin olur. Yüzlerce kişi alabilir.

D.R.I. da demin tarif ettiğim o kült gruplardan. Crossover trash?in isim babası kendileri, metalciler bilir bu terimleri. Onlardan önce ise ülkemizin kült gruplarından ve 1990?larda fırtınalar estiren,2000?lerde kaybolan, 2010?da geri dönen Metallium.Ver Lan?ı bilenler hep bir ağızdan söyledi yine klasik setlistlerinden bi kaç parça çaldılar.Isınmak için güzel oldu.

D.R.I. genelde kısa süreli ama vurucu olan parçalarından oluşan otuz parçaya yakın setlist performansı verdi . Who am I? , D.R.I., Violent Pacification unutulmaz zaten, ilk başta uzaktan seyrettim sonra en önde buldum kendimi. Pogo, stage diving, özellikle kolu kırık ve gayet iri yarı arkadaşın sahneden defalarca atlaması süperdi. Bir kez kör olma tehlikesi geçirdim gözüme gelen parmak ile, onun dışında sağlam bitirmişim konser gecemi  gene…

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: