Mehmet Can’dan bir Ford C-MAX lansman hikayesi

Bizim blog böyle bir etkinliğe ilk defa davet edildi. Çevremde arabalardan en iyi anlayan kişilerden biri olduğunu düşündüğüm Mehmet’i gönderdim, kendisinin eline sağlık diyorum. E.S.

Öncelikle bu organizasyonu hazırlayan Ford Otosan yetkilileri ve beni bu organizasyona layik gören Yrd.Doç.Erkan SAKA ya teşekkürlerimi ileritim.

saat 09.15 sularında kurtuluştan evimin önünden Ford C-Max araçla alındım ve kanlıcada çok güzel yalıdan bozma bir otele gittim. otelin konferans salonuna girdiğimde hakikaten çok sıcak karşılandım hani sanki her hafta katıldığım bir organizasyon gibi. burada sırasıyla Ford Otosan pazarlama müdürü Tibet Soysal ve Ford otosan ürün müdürü Murak Kılınç tarafından Ford C-Max hakkında geniş bir bilgi sahibi olduk. aracın teknik özellikleri ve donanımları bir bir anlatıldı. bana göre araç çocuklu ve geniş aileler için tam ideal bir araç gibi geldi. Hakikaten göz ardı edilemeyecek güvenlik önlemleriyle donatılmıştı. Herkes tarafından bilindiği gibi binek araçlara karşı sempatim olmamakla beraber bu aracı test ettiğimde daha lüks marka araçlarla kıyasla BMW, Audi, Mercedes gibi konfor ve kullanımı aynı geldi. yokuşlarda arabayı rahat kaldırmak için araca koyulan 3 saniyelik fren olsun ve daha da önemlisi araçta bulunan otomatik park sistemini kendim keşfetme imkanı buldum. Velasıl aracın direksiyonuna geçtim, beni konvoyun başı yaptılar bende her zamanki gibi kendi klasiğimi bozmayarak arkamdaki 5 araca kılavuzluk ederken yolu 20 km kadar kaçırıp Riva merkeze girdim. Tabi bu yolun bu kadar uzun olması beni şüphelendirdiği için köylü birine yolu sorarak doğru yola yöneldim tabi yolu kaybettiğimi benden başka herhangi bir konvoy takipçisi tarafından anlaşılmamıştı. Neyseki bu yolculuk uzun sürmedi ve Aşkı Memnu dizinsndeki Behlül ile Bihterin yasak aşklarını yaşadığı o meşhur taş ev bizler için tahsis edilmişti. Bu arada karnım çok acıktı ancak Ford Otosan’ın bizlere bir sürprizi daha vardı burada 2şerli gruplar halinde çikolata yaptık bu oldukça keyifli bir ekspedisyondu.

Neyseki bununda sonuna gelerek o saatlerce hasretini düşlediğim yemek sofrasında buldum kendimi. Hiç bir masraftan kaçınmayan Ford bizlere hakikaten çok leziz yemekler tatlılar ve meyveler sundu tabi yanındaki sıcak sohbet yemekten daha keyifliydi. Ardından saat16.00 civarı Rivadan ayrılarak evlerimize yola koyulduk.yayında ve yapımda emeği geçen Tibet bey, Murat bey, Hikmet hanım, Ersan bey ve Ford yetkisili ismini hatırlamadığım uzun saçlı bir bey vardı(Cem Hakko ya benziyordu) hepsine tek tek teşekkür ederim. Araç güzel ancak Ford Otosan ailesinin sunduğu sıcak ortam hepsinden dahada güzeldi. son olarakta araçla ilgili kendi deneyimlerimden de bahsedip yazımı bitiriyorum. Aracın viraj kontrolü, vites geçişleri, rahatlıl ve ferahlığı, dinamik iç dizaynı beni cezbeden tarafları oldu ancak ön cam tasarımı benim aracın önünü görmemi engellediği için tek eksisi bu oldu ancak bu kadar artının yanında bu eksinin tabi ki de pek bir önemi yok. Herkese güvenli sürüşler dilerim.

Mehmet Can AKYILDIZ

FORD C-MAX BASIN BULTENI

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: