[Turkish] Can Erol: Trabzonspor-Wikileaks

http://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=329f2a0759&view=att&th=12c96afb0e314c7b&attid=0.1&disp=inline&realattid=f_gh32w5rx0&zw

Wikileaks şu an dünyayı sallamakta ancak tüm bunlar olurken bizler bu hadisenin ne kadar büyük etkileri olacağını tezahür edemiyoruz. İlginç gelişmeler var mı? Yoksa zaten bilinen gerçekler ayyuka mı çıktı? Açıklanan belge sayısı toplam belgelere oranla çok az bir miktar olduğu için biraz beklemek de yarar var.

Biz yine olayın futbol kısmına bakalım. İlginç bir şekilde Ankara dokümanlarında Trabzonspor’un da adı geçiyor. İddialara göre Nuri Albayrak Trabzonspor Başkanı iken devlet örtülü ödenekten kulübe para desteği sağlıyor. Sebebi basit: Daha iyi oyuncuların transfer edilmesi. O dönemde alınan oyunculara bakacak olursak bu kaynağın ne kadar saçma bir şekilde kullanıldığını görüyoruz. Musampa, Marcelino gibi kariyerli yabancılar alınmıştı ancak hiçbirinin takıma doğru düzgün katkısı olmamıştı. Özetle klasik bir Anadolu takımıydı o zamanlarda Trabzonspor. Şu an ise her şeyin mükemmel bir şekilde devam ettiği bir takım seyrediyoruz. Devletin futbol camiası üzerindeki etkisini daha önceki dönemlerde de görmüştük, dolayısıyla Ankara belgelerindeki Trabzonspor vakasına çok fazla şaşırmamak gerek.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.