[Turkish] Can Erol: El Classico’ya doğru

El Classico’ya sadece 5 gün kaldı. Bu seneki her zamankinden daha farklı olacak. Bu sefer iki takım da çok formda. İki takımın da kadrosu çok dengeli ve iki takım da çok seri ve etkili bir şekilde hücum ediyor. Son hafta Real Madrid Athletic Bilbao’ya 5 attı, Barcelona ise işi biraz yüzsüzlüğe vurarak 8 tane gönderdi Almeria filelerine. Bir tarafta Messi, diğer tarafta Ronaldo. Kulübelerden birinde ise “özel biri” olacak. Jose Mourinho geçtiğimiz sene katı Inter defansı sayesinde zaferle ve özel bir şovla ayrıldığı Nou Camp’a bu sefer Galacticos teknik direktörü olarak gelecek. Kendisi gibi özel bir Galacticos yarattı kısa sürede. Kimse bencil oynamıyor, takım oyunu üst seviyede ve yenilmez armada hüviyetinde yollarına devam ediyorlar.

Ev sahibi ekip ise Guardiola yönetimindeki 3.sezonlarında da yine muhteşem bir organizasyona sahip. Toure’nin yerine monte edilen Busquest ve yeni transfer Mascherano takımı çok çabuk adapte oldu. Bojan da ilk çıkış yaptığı sezon olduğu gibi çok formda. Skora ve hücum gücüne katkısı muazzam. Messi ise her zamanki gibi en önemli silahı olacak Barça’nın.

Tek ümidim iki takımın da korkak oynayıp bize kısır bir maç seyrettirmesi. Zira bazı El Classico’larda bu sendromu yaşamıştık. Geçtiğimiz sene Nou Camp’taki 1-0’lık maça bakacak olursak, futbol adına pek bir şeyin olmadığını, katı savunmaların arasında sıkışan forvetlerin yaratıcılığına kalan bir oyun haline geldiğini anımsarız. Bu Pazartesi bol gollü bir maç olsun. Gönlümden geçen skor 4-4.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.