EFD Haftanın Web Projesi: Journo (@JournoComTr)

Journo journo

http://journo.com.tr/

Hakkımızda kısmında yazanlar:

Hakkımızda

Gazeteciliğin geleceğini bugün yaşayın

2015 yılında 4 sayı olarak çıkan ve Türkiye Gazeteciler Sendikası bünyesinde Friedrich Ebert Stiftung katkılarıyla yayınlanan Journo dergisi hem medya plazalarda hem de işsiz gazeteciler arasında ilgi ve mutlulukla karşılandı. Journo’nun dört sayısı da farklı ideolojik yönelimleri olan; ama ortak hassasiyetleri gazeteci dayanışması ve ifade özgürlüğü olan gazeteciler tarafından talep gördü.

Genç, güleryüzlü, dünyalı

Journo’nun dört basılı sayısında 40’ı aşkın gazeteci ifade özgürlüğünün tehdit altında olduğu medya ortamında kendi diledikleri gibi içerik üretebilme fırsatı buldu. TGS’nin üye sadakatini ve potansiyelini arttırma programı dahilinde yeni gazetecilere ulaştık. Bu isimlerin önemli bir bölümü Journo sayesinde TGS’yle tanıştı ve sendikalı oldu.

Yeni dönem hedefleri

Daha çok gazeteciye ulaşmak, onları da sendikayla tanıştırmak, gazetecilerin sorunlarıyla ilgili yayınlarımızı iki ayda bir değil de anlık olarak yapabilmek Journo’nun daha yaygın ve erişilebilir hâle gelmesini zorunlu kıldı. İşte bunun için Journo.com.tr’yi projelendirmeye karar verdik.

Gazeteciliğin niteliği ve geleceği

Journo.com.tr yeni medyanın sunduğu imkanlar dahilinde ideal bir yayıncılık yapmayı amaçlayan, gazetecilere yönelik bir internet yayını olacak. Gelişen haber üretim teknolojileri, yeni medya yayıncılığı, gazetecilerin sorunları ve yaşam biçimlerine ilişkin detaylar yine Journo’nun öncelikli temaları.

Önerilerinizi alalım:

Ha bir de EFD’ye katkıda bulunmak isterseniz:

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.