Başımız sağolsun. Özgür Uçkan (@ozuckan) hocayı kaybettik…

ozguruckan

Kaybına en çok üzüldüğüm insanlardan biri Özgür Uçkan. Bir süredir ağır bir hastalık geçirdiğini biliyordum ama yine de bir ümidim vardı. Olmadı, ne yazık ki acı haberi aldık:

Etrafımızda birikimiyle, karakteriyle yetkinliğe ulaşmış o kadar az insan var ki.. Türkiye siber alemi ve felsefe/sanat çevreleri en değerli üyelerinden birini kaybetti..

Hem Alternatif Bilişim Derneği üzerinden hem de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde ders verdiği dönemlerden defalarca karşılaşma anı oldu. Arkasından iyi bilirdik denmeyi en çok hak edenlerden…

Hepimizin başı sağolsun, eşi, kızı ve tüm sevenlerine sabır diliyorum.

Benden daha yetkin arkadaşlar Özgür hoca için yazacaktır, onlara da burada yer vereceğim. Şimdilik kendi sitesine ve bazı röportajlarına yer vereyim:

http://www.ozguruckan.com/

Dr. Özgür Uçkan

 İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bilgi ekonomisi, ağ ekonomisi, yaratıcı endüstriler, enformasyon tasarımı ve yönetimi, iletişim tasarımı, tasarım yönetimi konularında lisans ve lisansüstü düzeyde, Yeditepe Üniversitesinde bilgi ve inovasyon stratejileri konusunda lisansüstü düzeyde ders vermektedir. Türkiye İhracatçılar Meclisi bilgi ekonomisi danışmanıdır. İstanbul Ticaret Odası Bilişim İhtisas Komitesi üyesidir. Alternatif Bilişim Derneği ve Türkiye Bilişim Derneği üyesidir. Akademik faaliyetlerinin yanı sıra, çeşitli kurum, kuruluş ve firmalara yönelik düzenli veya proje temelli olarak bilgi ekonomisi, iletişim stratejisi ve iş geliştirme danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Politika, insan bilimleri, medya, enformatik, kent planlaması, ekonomi, internet ve hukuk, kültür ve sanat konularında düzenli olarak makaleler yayınlamaktadır. Literatür Yayınları’ndan “E-Devlet, E-Demokrasi ve Türkiye” adlı kitabı yayınlanmıştır. Cemil Ertem ile birlikte yazdığı, “Wikileaks: Yeni Dünya Düzenine Hoşgeldiniz” adlı kitabı Etkileşim Yayınları tarafından Nisan 2011‘de yayınlanmıştır. Haftalık bilgi teknolojileri dergisi “Bthaber”de köşe yazarıdır.

özgür uçkan – ekşi sözlük

Ozgur Uckan (@ozuckan) | Twitter

 

Özgür hocamızı SosyalKafa'da ağırlarken...
Özgür hocamızı SosyalKafa’da ağırlarken…

Özgür hocamızı SosyalKafa'da ağırlarken...
Özgür hocamızı SosyalKafa’da ağırlarken…

 

Özgür internet mücadelesinin öncülerinden Özgür Uçkan’ı kaybettik

Özgür İnternet Mücadelesinin Öncülerinden Özgür Uçkan Hayatını
Onedio

Özgür Uçkan hayatını kaybetti
Deutsche Welle

RedHack’ten Özgür Uçkan‘a söz: Biz bitti demeden bitmeyecek

soL Haber Portalı

Özgür Uçkan hayatını kaybetti – Hürriyet Teknoloji

Akademisyen Özgür Uçkan hayatını kaybetti
Özgür Uçkan‘ı kaybettik

Özgür internet mücadelesinin öncülerinden Özgür Uçkan‘ı kaybettik

Özgür Uçkan hayatını kaybetti – Timeturk

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.