#Samsung Galaxy #Note4 ‘e bir baktım…

Geçen haftalar içinde Galaxy Note 4 tanıtımına gittim. Genelde yaptığım birşey değil ama zaten kullandığım bir araç olunca neden olmasındı… Daha önce kullandığım S4’ün kamerasından ve ekranından vb çok memnun olsam da sık sık donmasından dolayı Samsung‘a devam edip etmeyeceğimden emin değilim. Sonra Note 3 aldım ve bu donma olayı büyük ölçüde bitti. Sanırım son 6 ayda iki kere açıp kapatmam gerekti bu yüzden. Hem pil dayanıklılığı hem de genel performans olarak Note 3 kurtarıcım oldu. Şimdilik hayatımdan memnunum ve onu da düşürüp kırmadan yeni bir model almayacağım yakın zamanda ama alacaksam Note serisiyle devam eder, Note 4’ü de alırım.

En çok dikkatimi çeken 2 özellik:

1- Ön kameranın daha da gelişmiş olması ve bununla birlikte arkada selfie benzeri fotoların çekiminde kolaylık sağlayacak bir düğme ve daha geniş açı çekim imkanı.

2- Ses kaydında toplantı moduna aldığınızda konuşan kişileri ayrı ayrı algılayabilmesi. Böylece örneğin bir fokus grupta belli bir kişinin ne dediğine yoğunlaşabilirsiniz…

Daha uzun (İngilizce) bir tanıtım için bkz:

Samsung Galaxy Note 4
Lines are quickly blurring between what you’d consider a smartphone and a tablet, but that doesn’t stop Samsung from releasing more devices in an array of screen sizes. With the success of the Galaxy Note line, however, it’s only natural for the company to continue pushing out its most successful “phablet” annually – this time with subtle, underrated improvements in nearly every aspect. Here are my thoughts on the Samsung Galaxy Note 4 after a week of living large. Design The physical upgrades on the Galaxy Note 4 follows along the lines of the Galaxy S family – with a new aluminum.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: