6 Kasım Amerikan Seçimleri İzleme Etkinliği [Follow Hub] ile ilgili herbirşey [#benceamerikanbaskani]

A.B.D. Diplomatik Temsilciliği (@ABDIstanbul) ve Yaratıcı Fikirler Enstitüsü (@yfenstitusu) işbirliğiyle Haydarpaşa Tren Garı’nda ABD Başkanlık Seçimi İzleme programı düzenliyor.  Program 6 Kasım’da Türkiye saatiyle 23:00’te başlayacak. 23:30’dan itibaren CNN Türk tarafından canlı olarak da izlenebilecek. Programın resmi adı: ?Follow Hub 2012 A.B.D. Seçimleri @Haydarpaşa?

Etkinlik alanında 3 kategoriden davetli olacak. Diplomatlar ve Protokol kadrosundan davetliler, Geleneksel ve Yeni Medyacıların birlikte olacağı Medya ve Özellikle Siyaset Bilimi öğrencilerinden oluşan Akademik kısım. Bu kısımlar arasında engel olmadığından farklı ve zengin karşılamalar olacak. Davetli öğrencilere programla ilgili yeni medya kullanım çalışmasını ise İsmail Hakkı Polat yapacak. Skype bağlantılarıyla çeşitli konuşmacılar da canlı yayına katılacak.

Bu eşine az rastlanır etkinliğin yeni medyacıları özellikle ilgilendiren özelliği ise blogger’ların ve genel olarak yeni medya üzerinden üretim yapan kişilerin de medya bölümünde konvansiyonel medyacılarla aynı haklara sahip olarak bulunacak olmaları. Bir taraftan CNN Türk’te sevgili Ahu Özyurt moderasyonunda canlı yayın devam ederken, biz yeni medyacılar da özgün içerik üretimimizi yapacağız. Katılımcı isimlerini daha sonraki bir yazıya bırakıyorum. Pek sevdiğiniz bazı isimler orada olacak.

Yani bir bakıma sosyal medya üzerinden paralel yayın yapılacak. Bu yayının mecraları başta 2 Twitter hashtag’i:

#benceamerikanbaskani

ve

#notetoUSpresident

Ben de görebildiğim her özgün içeriği yukarıdaki hashtag’ler üzerinden paylaşacağım.

Özgün söyleşi vs. videoları için mecramız KumandaTV (@kumandatv) olacak. Her yarım saatte bir yeni video yüklemeyi hedefliyoruz.

Son olarak katılımcıların ve etkinliği takip eden herkesin kendi hesapları ve etkinlikleri olacak. Bunları da yukarıdaki hashtag’ler üzerinden yayacağız. Çalışmalarınızı ya da en azından yorumlarınızı hashtag kullanarak yaparsanız biz de haberdar olacağız.

Ben bir tür koordinasyon görevi üstlendiğimden ne kadar bilgisayarımın başında olabileceğim bilmiyorum ama Erkan’s Field Diary üzerinden de içerik sağlanacak.  Ben olmasam da EFD dostları yardımcı olacak.

Bu arada yukarıda bahsettiğim hashtag’lerden seçmeler Haydarpaşa Garı duvarlarına yansıtılacak. Daha önce 30 Haziran Sosyal Medya Günü‘nde Galata Kulesi üzerinde denenen yansıtma bu sefer Gar duvarlarında olacak.

 

Kurumsal adresler ve hesaplar:

Bakılmasında fayda olacak Twitter hesapları- @yfenstitusu @sakaerka @aslitunc @kumandatv @140journos @syurdam

Yaratıcı Fikirler Enstitüsü ana sayfa

Yaratıcı Fikirler Enstitüsü Facebook Sayfası

ABD Başkonsolosluğu Facebook Sayfası

Twitter hesapları:

@ABDTurk
@USEmbassyTurkey
@ABDIstanbul

Etkinlikle ilgili haberlerden seçmeler:

Melih Bayram Dede: ABD Başkanlık Seçimi heyecanı 6 Kasım?da Haydarpaşa Garı?nda

“ABD’nin Seçimi” CNN TÜRK’te
CNN Türk
A.B.D. Diplomatik Temsilciliği Yaratıcı Fikirler Enstitüsü ortaklığı ile İstanbul’un tarihiHaydarpaşa Tren İstasyonu’nda, hem canlı katılımla hem de sanal platformlarda gerçekleşecek olan 2012 ABD Başkanlık Seçimleri etkinliğine evsahipliği yapacak.

Haydarpaşa‘da Twitter Şöleni
Internet Haber
Haydarpaşa‘da gerçekleşecek olan etkinliğe her üniversite için 10 kişilik kontenjan belirlenmiş. Fakat bu etkinlik için için illa Haydarpaşa‘da olmaya gerek yok. Aşağıda web sayfası, twitter ve facebook iletişim bilgileri verilen hesapları kullanarak

ABD Başkanlık Seçimi Haydarpaşa Garı’nda İzlenecek #benceamerikanbaskanı

 

Hıdır Geviş de ayrıca bir Seçim etkinliği düzenliyor, yeni medya üzerinden gerçekleşecek etkinliğin ayrıntıları burada

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: