Ayşe Özer: Talihli kartonlar ve talihsiz diş macunları

Talihli kartonlar ve talihsiz diş macunları

Hocaefendinin israfa karşı olduğundan bahisle gömleklerin içinden çıkan kartonları bile atmadığı, onları da defter gibi değerlendirdiği haberi vardı Samanyolu televizyonunda. Kendi sitelerinde bu kartonlardan talihli kartonlar diye bahsetmişler.

KCK soruşturması çerçevesinde gazetecilerin evlerinde yapılan aramalarda ele geçen iki tüp diş macunu ile beş adet fırçaya el konuldu. Fırça sayısının macun sayısından fazla olması, bu arkadaşların komün alışkanlıklarının bulunduğunu, macunu ortaklaşa kullandıklarını gösterdiğinden örgüt kurdukları kesinleşti.

Diş macununun işlevinin dışında kullanımı çok olmuştur. Güneş yanığının üzerine de sürülür, askerlikte rapor almak için kol kırmak amacıyla da kullanıldığı rivayet olunur. Her Ramazan orucu bozup bozmadığı tartışılır. Maslow?un ihtiyaçlar hiyerarşisindeki üç temel ihtiyacın, açlık, susuzluk ve cinselliğin üçünün de yasak olduğu oruç süresinin bitiminde ?orucunu isteyenler cinsellikle açabilir? diyen hoca topa tutulur. Aşk örgütlenmektir, abiler kızar. Diş macununun örgütsel temizlik malzemesi olarak değerlendirilmesi ise herhalde ilktir. Bir kez sıkıldı mı tüpüne geri girmez bu meret. İsyana teşvik eder adamı. Savcının evinde yapılan aramada ele geçen Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler?in örgüt oldukları kalabalık olmalarından belliyken, herkesin terörist olduğu ortamda, terörle mücadele şubesinde TEM yazısı ele geçen diş macunu ile yazılır.

32 dişin örgütlenmesidir aşk, ağız kulak mesafesini sıfırlayan. Bırakın bu işleri, fırçalayın dişleri!

Ayşe ÖZER

KCK iddianamesinde diş macunu ve fırçası örgütsel malzeme sayıldı

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: