Bu geceki @sosyalkafa…

sosyalkafa’nın 6.bölümünün başlamasına 3,5 saat kaldı. Şu ana kadar ki en kalabalık programımız olacak. Toplam 5 misafirimiz var. Ana gündem konumuz internette itibar yönetimi. Konuyu Yiğit Kalafatoğlu (@yicit) ile tartışacağız. Neslihan Öztürk ve Kenan Dursun’la gençlere ‘Bir Maruzatım Var Film Şenliği‘ni konuşacağız. En son olarak da Türkiye’nin ilk “crowdsourcing” projesi sayılabilecek “projeme fon“u anlatmak üzere Burçin Çakmak ve bir arkadaşı gelecek.

Bu arada sağolsunlar En Son Haber sitesi bizi haber yapmış. Aşağıda linkleri görebilirsiniz. En amatöründen bir TV projesi bile bir ekip işi, koordinasyon ve duygusal yoğunluk gerektiriyor. O yüzden o haberde yalnızca benim adım verilmiş olsa bile beraber yola çıktığım arkadaşlar olmadan bu iş olamaz. Her fırsatta teşekkür ettiğim arkadaşlar arasında programın editörü ve belkemiği olan Seçil Altınışık’ı saymalıyım. Aralık’ın sonuna doğru yurtdışına çıkınca ne yapacağım bilmiyorum. Bu hafta içinde Simge Sezer ve Ayşegül Akaydın da desteklerini hiç esirgemediler. Diğer isimleri sosyalkafa sayfasında görebilirsiniz.

Şu ana kadar bize gelen feedback’ler pozitifti. Genelde bizim de farkında olduğumuz hataları düzeltmeye çalışıyoruz ama sıfır bütçeli bir program ancak gönüllülük esasında çözebildiği kadar çözüyor bunları… Yine de gelen tepkiler az, o yüzden biraz kaygılıyım, yaptığımız iş bir işe yarıyor mu diye. Umarım yarıyordur, yaramassa da bitiririz elbette. Dijital yerlilerin TV sesi olabilecek miyiz? Buna gerek var mı? Sanırım önümüzdeki günlerde bu sorulara cevap bulunacak…

Sosyalkafa’yla ilgili temel bilgiler burada.

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d