İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde yarın…

Bir taraftan ÖSS sonuçlarının açıklanacak olmasıyla başlayacak kayıt heyecanı varken, bir taraftan da…

Dolapdere kampüsünde Bilgisayar Bilimleri’nden Chris Stephenson hakkında, 17 Haziran 2011 tarihinde yolladığı e-posta sebebiyle açılan soruşturmayla ilgili disiplin toplantısı yapılacak… Soruşturma komisyonuna Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, Prof. Dr. Veliye Yanlı ve Doç. Dr. Murat Borovalı atanmıştı. Komisyon 15 Temmuz günü, saat 15.00’te Doladpere’de Chris Stephenson’u soruşturacak.

Bazı hocaların da destek amacıyla toplantıya katılması bekleniyor…

Bu arada bir de şöyle birşey olmuş:

Sosyal-İş Sendikası’nın geçen yıl, örgütlenme özgürlüğünün engellendiği gerekçesiyle TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na yaptığı şikayet üzerine, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İlyas Doğan, 30 Haziran 2011 ve 01 Temmuz 2011 tarihlerinde İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde denetleme yaptı.

Denetim kapsamında, Sendika’dan ve Bilgi’den ilgili kişiler Rektörlüğün toplantı salonuna çağırılarak “ifadeleri alındı” ve konuyla ilgili belge ve bilgiler toplandı. Sosyal-İş konuya ilişkin belge ve bilgileri içeren bir dosyayı YÖK Denetleme Kurulu Başkanı’na teslim etti.

Denetim iki gün sürdü. Prof. Dr. İlyas Doğan, konuya ilişkin hazırlayacağı raporu YÖK’e ve TBMM’ye iletecek ve gerek görülürse bir konuyla ilgili soruşturma başlatılacak.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.