Bir partiden geriye kalan güzellikler #efdparty

Erkan Saka – DJ Cenk Erdem

Bu parti hiçbir işe yaramadıysa bile Ümit Bektaş ile olan dostluğumu pekiştirdi. Sedef Olgaç da bize yoldaşlığını esirgemedi. Bazen yenilgiler üzerinden daha kuvvetli ittifaklar doğabiliyor;) Bu parti onsuz ve Sevcansız ve Yıldızsız olamazdı. Benden çok emekleri geçti etkinlikte.

Son zamanlarda tanıştığım en güzel, en çalışkan, en medeni insanlardan Deniz Ergürel de partimizi onurlandırdı. Yine son zamanlarda tanıştığım bir kibarlık abidesi Hıdır Geviş de partiye teşrif ederek beni sevindirdi.  Bilgi Ü’den hem meslektaşım hem arkadaşım Aylin Dağsalgüler de bizi yanlız bırakmayanlardandı. EFD’ye katkıda bulunmasından fazlasıyla mutlu olduğum Özgür Cengiz de taaa Ankara’dan kalktı geldi. Bilgi ailesinden dinamikliklerine hayran olduğum Itır, Yonca ve Barika hocalara buradan sevgilerimi gönderiyorum. Bir başka meslektaşım, arkadaşım Ayşegül de napıp edip gelebildi. Eski talebelerimden Beril ve Cem Pelister son dakikaya kadar bana yoldaşlık ettiler. Yeni talebelerimden Anıl Güneri de tam destek verenlerdendi. Güzel insanlar.

Çetin ve ErkanMalta Cemiyeti’nden dostlarım da neredeyse tam kadro partideydi: Büyük can yoldaşım Çetin Tankoç ve yanında Sadi Celil Cengiz, Fatih Cantemir. Bir de yeni tanıştığımız ama çok sevdiğimiz Esma ve Şeyma da partiyi renklendirdiler.

Danslarıyla günü kurtaran ÇOÇA ekibine binlerce teşekkür. Melda, Ayşe, Gözde, Cem ilk aklıma gelen isimler. Başımızı döndürdüler:) Onlara pistte ya da yandan destek olan Damla, Tanyeli ve Irmak’ı da unutmayayım;)

Çok sevdiğim, biraz kıskandığım Simge ve Volkan çiftini de buradan selamlıyorum. Poff kıskandığım başka bir çift daha var: Ferhat ve Şehnaz. Onlar da uçaktan inip partiye koştular. Anaa tabi ki kıskanılacak bir çift daha vardı: Güney Sokullu ve Burçin Çakmak. Köşe Kapmaca blogundan Yusuf Kasuto ve arkadaşlarına hayran kaldım. Herifler azimli. Oradan birşey çıkar bence;) Hah azmine hayran olduğum bir öğrencim daha var. Sami Okumuş film çalışmalarını sürdürüyor. Muhtemelen bu partiyle ilgili en güzel video çalışması ondan çıkacak.

Elif Çelebi’nin partiden haberi bir gün önce oldu. Çıktı geldi, arkadaş böyle olur. Yine Amerikalı arkadaşım Jessica 3-4 arkadaşıyla parti için şehre indi. Erasmus macerasını tamamlayan Berceste de Yaprak ve Yağmur’la gelip geceyi renklendirdi. Sanırım gecenin tadını cidden çıkaran gruplardan biri onlarınkiydi. Arkadaş denecek başka biri de Gül. Parti kapanışını yaptığımız yoldaşlardan:)

Yeni öğrencilerimden sayılabilecek ve tanıştığıma çok memnun olduğum Melis Büyükdumanlı, Zeynep Şen, Eyüp Can da partiyi şenlendirdi. Sosyal Medya camiasında kendilerini güzel yerler edinmeye başlayan Karya Pazar ve Yiğit Kalafatoğlu gösterdiler kendilerini. Yiğit’ten kurtulmam mümkün değil. Bir zamanlar öğrencimdi, sonra tribün arkadaşım, sosyal medya yoldaşlığı vb. Hah eski talebelerden Aylin Turan’ın nereden mezun olduğunu bu sefer doğru tahmin ettim, o kafaya rağmen. Kadında bir sosyolog duruşu var ama medya ve iletişim sistemlerinden mezun.

Parti bir de bazı arkadaşlıkların online’dan offline’a entegrasyonuna vesile olmuş olabilir. Hakan Şık ve Simge Sezer’i anıyorum burada.

Sevcan sayesinde Hakan ve Simge dışında Sosyal Medya aleminden değer verdiğim daha birçok isim partiye katıldı. Koray Caner ve Ali İhsan bunlardan yalnızca ikisi. Burçin, Funda vb arkadaşlar benim listemde değil. Onların ve diğer arkadaşların etiketlenmesini Sevcan’a devrediyorum:)

Partinin en büyük kişisel sürprizlerinden birini Zeynep (Ecer Ok) gerçekleştirmiş olmalı. Kızcağız bir haftalığına Strasbourg’dan geldi, karda kışta partiye uğradı. Çok harbi bir davranış:) Beni kıskandırma yolunda ilerleyen Can ve Büşra da daha sonradan Bercestelere katıldı. O da not edilmeli. Can da çok işlevli arkadaşlarımdan (!), blogun istikrarlı yazarlarından, beraber tez yazdığım öğrencilerimden ve tabi ki onların ötesinde arkadaşım.

Son olarak da şu arkadaşları not edeyim. Ömer Faruk Karakuş, Metin Tural, Aslı Hocaoğlu, Beyhan Parlak, Mehmet Durmuş, İkizler (Hakan, Nurdan), Bahri Can Uysal, Yunus Demir, Mustafa Kuleli, Rıfat Üçleroğlu.Esin Özlem. Vefalı arkadaşlarım. Partiye geldiler, arkadaşlarını getirdiler, eğlendiler. Gecenin ilerleyen saatlerinde bir ara Mustafa ile ülkeyi kurtarma üzerine bile konuştuğumuzu hayal mayal hatırlıyorum:)

Şimdi burada saymayı unuttuğum bazı güzellikler olmuştur, bağışlayın. Bir de belki saymam gereken ama elimin gitmediği bazı arkadaşlar var. Sinema seansı öncesinde uğrayanlar gibi:)

Görüldüğü üzere daha çok bu 3 bölümlük not güzellikler vurgusuyla kurgulandı. Bir bakıma bundan sonra sosyal ilişkilerimin de haritası. Bununla beraber bazı negatif şeyleri de yazayım. Nasıl olsa çenemi tutamayıp eninde sonunda dile getireceğim (!). Şimdi bazen benim çocukluğuma vb atfediliyor ama partiye gelmeyen arkadaşlara kızma, kırılma hakkım cidden yok mu? Elbetteki mazereti olan arkadaşlar başımın tacı. Ama ne doğum günü ne başka bir şey değil yalnızca blog partisi organize eden, buna aylar öncesinden bu kadar önem atfeden Erkan’ın bu etkinliğine gelinmemesi halinde bazı kırgınlıklar olamaz mı? Çabuk küstüğüm vb söylenir de bir sorun kendinize aynı gün bir if filmi için Taksim’e gelinir de partiye gelinmesse, hele de parti tarihini bile bile o güne bilet alınıyorsa (bu durumlarda en az 4 arkadaşım var, sinefillerle çevrilmiş durumdayım), tez yazıyorum, hava soğuk, kalabalığı sevmem vb mazeretlerinde bulunulursa- ha bir de duymadım diyenler var ki o da ayrı- ya da hiç bir mazeret belirtmeden gelinmiyorsa bu tekrarı olmayacak etkinliğe Erkan küser:) Yok küsmeyeceğim ama sevgimden ve ilgimden kimlerin nasibini alıp kimlerin almayacağını elbette ki yeniden düşüneceğim.

EFD partisine destek olanlara bol bol sevgiler efendim.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: