[TR] Can Erol: İşini yapanlara saygı Aykut Kocaman!

Fenerbahçe’de işler iyi gitmiyor. (Sen bir Galatasaraylı olarak bunu ne cüretle dersin diyen arkadaşlar, sakin olun, konu Aykut Kocaman’a bağlanacak.) Sorumlu kim? Yönetim mi? Aykut Kocaman mı? Futbolcular mı?

Aykut Kocaman göreve geldiğinde bir Galatasaraylı olarak duruma çok sevinmiştim. Yanlış anlaşılmasın, “Fener’i bitirecek bu adam” diye bir düşüncem olmadı. Aksine Fener’in daha iyi hale gelmesi, belki bizim takımda da birşeyleri düzeltme açısından farklı bir tutum yaratabilirdi. “Fener yoksa Cimbom da yok” tezimiz mevcut, hatta liderin 9 puan arkasında olmasına rağmen Aykut devam ediyorsa, bu ona gösterilen sabrın değil, öndeki takımın Galatasaray olmamasından kaynaklanıyordur. Yoksa Rıdvan’ı zamanında 2. iken ve daha maç kaybetmemişken kovan da aynı başkandı.

Aykut Kocaman haddinde olmayarak Şenol Güneş’e bel altı vurmaya çalışıyor ve Trabzonspor’un şaibeli penaltılarla bu noktaya geldiğinden dem vuruyor. Ne yazık ki bunlar futbolun içinde ama bu durum bile Fenerbahçe ile Trabzonspor’un arasındaki müthiş farkın açıklaması olamaz. Aykut Kocaman kendi ikircikli durumuna baksın öncelikle. Christian’a sezon başında demediğini bırakmayan ama son haftalarda bir hışımla ona sarılan kendisi değil mi? Sen bu tip bir zihniyetle takım kurarken, nasıl başarı beklersin ey Aykut Kocaman? Öte yanda Şenol Güneş Engin ve Burak gibi “çöpleşmiş” iki tane futbol fakirini bile adam edip bu noktalara getirdi. Burak şu an ligin en çok gol atan futbolcularından biri, Engin ise kadroda Yattara ve Alanzinho olmasına rağmen her daim 11’de şans buluyor.

Özetle Şenol Güneş gibi güzel bir adamın bu şampiyonluğu yaşamak en büyük hakkı. Türkiye Cumhuriyeti futbol tarihinin en “underrated” hocası bu sene bunu fazlasıyla hak ediyor. Hak ediyor çünkü o göreve gelmek için kimsenin kuyusunu kazmadı, futbolcusunun arkasından konuşup sonra ona güvenme tavırlarına bürünmedi. O klasik tabirle “adam gibi adam” Şenol Güneş bu yıl şampiyonluğu, gelecek yıl Şampiyonlar Ligi vitrininde olmayı çoktan hak etti.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: