Bilgi?de YİNE bu Perşembe (9 Mayıs) 16:00?da: Medya Derneği ve Bilgi PRCC ortaklığında “Gazetecilikte yeni iş modelleri tartışılıyor”

Gazetecilikte yeni iş modelleri tartışılıyor

Medya Derneği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı işbirliğinde ?teknoloji, gazetecilik ve yeni iş modelleri? konulu bir panel düzenleniyor.

https://lh5.googleusercontent.com/40cfHBXC8AnpPwOInyo-eklnlGxA3TAFvCr6-3opwDHm_06RPVaP55dnEqFrWsUhnG6rtiQnrHiAuMY4vjOcuOgOohWpnbhHvb-I7Y1cjc94AhHaA_pQ

Medya Derneği ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Kurumsal İletişim Yüksek Lisans Programı işbirliği ile 9 Mayıs 2013 Perşembe günü ?Teknoloji, gazetecilik ve yeni iş modelleri? konulu bir panel gerçekleştirilecek.

Bilgi Üniversitesi Santral Kampüs ÇSM binası, 403 no.lu odada yer alacak panel saat 16:00?dabaşlayıp 17:30?da sona erecek.

GELİŞEN TEKNOLOJİDE HABER ALMA VE HABER VERME ALIŞKANLIKLARI

Gelişen teknolojinin hızına paralel olarak, haber alma ve haber verme alışkanlıklarımız da tahmin edemeyeceğimiz boyutlarda değişime uğruyor. ?Gazetecilik ölecek? diyenlere inat gazeteler dijital çağa ayak uydurmak için yeni stratejiler belirliyor. İçerik dijitalleşirken, tasarımın önemi artıyor, medya alanındaki rekabet basılı mecradan dijital alana taşınıyor.

Basın endüstrisinin yeni aktörleri ve değişen üretim mekanizması ile artık kendisi de bir içerik üreticisi olan okurun yeni nesil yayıncılıktan beklentilerinin de konuşulacağı panelde, ?İnternet ve sosyal ağlar yazılı basının üretim, dağıtım, geribildirim mekanizmalarını nasıl dönüştürdü? Türkiye dijital yayıncılık serüvenin neresinde? Dijital yayıncılığa geçişte yayıncıları ve üreticileri bekleyen zorluklar nelerdir?? gibi birçok soruya yanıt aranacak.

HAZİRAN’DAKİ ULUSLARARASI KONFERANSA ÖN HAZIRLIK

Medya Derneği?nin Haziran ayında gerçekleştireceği ?Medya Forumu – Değişen Bir Meslek: Gazetecilik? başlıklı uluslararası konferansa hazırlık mahiyetindeki paneller dizisinin üçüncüsü olarak düzenlenecek bu panelin moderatörlüğünü Medya Derneği genel sekreteri Deniz Ergürel yapacak.

PANEL KONUŞMACILARI

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Erkan Saka, Taraf gazetesi yazarı, televizyoncu ve sosyal medya uzmanı Hıdır Geviş, Samanyolu Yayın Grubu Marka Direktörü Akın Emre Karagülle ve Haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan panelin konuşmacıları arasında yer alıyor.

Enhanced by Zemanta

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.