Seçim Takip projemiz nihayet Türkiye medyasında görünmeye başladı @secimtakip

Bugün Haberturk ve Akşam gazetelerinin websitelerinde haber olduk.

secimtakiplogo 292x400 Erkan proudly announces: Ushahidi in Turkish (Seçim Takip)

Akşam: Adaylar dikkat! vatandaş takipte

Habertürk: 7/ 24 Seçim Takip!

Daha önceki projeyle ilgili haberler:

Posta, Habervesaire ve Hürriyet Daily News de çıktı…

 

YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİLERİNDEN SEÇİM TAKİP PROJESİ

İstanbul Bilgi Üniversitesi?nde Öğrenim gören bir grup yüksek lisans öğrencisi, 12 Haziran seçimleri öncesi internet üzerinden interaktif bir seçim izleme projesinin başlangıcını yaptı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans programında öğrenim gören bir grup öğrenci,  12 Haziran?da gerçekleştirilecek Milletvekili Genel Seçimi için Türkçeleştirdikleri açık kaynak kodlu özel bir projeyi hayata geçirdi. Seçim Takip adı verilen projede, site katılımcıları seçim hakkındaki güncel haber, fotoğraf ve videoları lokasyon bazlı olarak http://secimtakip.org/ adlı adresten paylaşabilecek. ?Vatandaş Gazeteciliği? konsepti üzerine kurgulanan projede, öğrenciler hedeflerini ?en kısa zamanda, en uzakta kalan haberi duyurmak? olarak belirlediler. Proje, Ushaidi adlı açık kaynak kodlu haritalandırma yazılımına dayanıyor. Öğrenciler tarafından Tükçeleştirilen yazılım farklı projelerde de ücretsiz olarak kullanabilecek.

Katılımcılar projenin resmi Twitter ve Facebook hesapları üzerinden takip edilebilecek ve site katılımcıları bilgilerini bu hesaplar üzerinden paylaşabilecek. Proje hakkında güncel bilgi ve duyurulara http://twitter.com/#!/secimtakip ve http://www.facebook.com/pages/secimtakip adresleri üzerinden erişim sağlanıyor.

 

 

1 thought on “Seçim Takip projemiz nihayet Türkiye medyasında görünmeye başladı @secimtakip

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: